4 levinuimat viga, mida tehakse videoturunduses

{VAR:blog_title}

Videoturundus on viimaste aastate vaieldavalt suurim turundustrend, mille populaarsus globaalsel skaalal – tänu sotsiaalmeedia platvormide laienemisele ja arvukusele – ainult kasvab. Sarnaselt kõige populaarse ja trendikaga, kiputakse ka videoturunduses justkui mustrina sarnaseid vigu tegema. Selleks, et Sina apsakaid vältida saaksid, reastasime neli levinuimat viga, mida videoturunduses tihtipeale tehakse!


1. Puudulik produktsioonPildid / - - 004-photo-camera

Tänapäeva meediasõbrad on harjunud kõrge videokvaliteediga igal ekraanil ja platvormil. Seega võta aega ja tee kindlaks, et kasutad vahendeid, mis lubavad Sinul professionaalse lõpptulemuseni jõuda. Kui oled ise videoproduktsioonis kogenematu, saad alati professionaalse agentuuri poole pöörduda, kuigi tänapäeval teevad isegi telefonikaamerad kvaliteetseid pilte-videoid.

Kui tahad videoturundusega tegeleda, tuleb lähtuda põhimõttest „mida külvad, seda lõikad“ – teisisõnu, kui Sa kvaliteeti ei investeeri, siis ei saavuta Sa ka soovitud tulemusi ning jätad oma brändist vale mulje.


2. Liiga agressiivne müükPildid / - - 003-exclamation-mark

Potentsiaalsele kliendile sirgjoones müügi peale surumine on nagu esimesel kohtingul abieluettepaneku tegemine; eduvõimalus võib teoreetiliselt olemas olla, aga tõenäoliselt jätad lihtsalt liigselt pealetükkiva mulje ja ei võida midagi.

Muidugi on ka stiilipuhastel müügivideotel oma koht, kuid need ei ole üldjuhtudel tutvustavad ega imagoloogilistel eesmärkidel loodud. N-ö turunduslehtri algusfaasides olevale kliendile suunatud videomaterjal peab rõhuma väärtuse loomisele ja pakkumisele, mitte toodete-teenuste ülistamisele. Kui Sa ei tõesta oma kliendile, et Sinu pakutav on vaieldamatult väärtuslik, vaid tegeled hoopis müügi peale surumisega, oled kliendi juba kaotanud.


3. Ebaselge sõnumPildid / - - 002-confusion

Videoturunduses tuleneb ebaselgus peamiselt kas sätestamata või liigsest ambitsioonist või teisisõnu, video katab kas liiga üldiseid või liiga arvukaid teemasid. Kui inimene video vaatamise lõpetab, peab talle meelde jääma üks või kaks peamist sõnumit, et Sinu edastatu ei muutuks häguseks. Seega hoia oma turunduslikud sõnumid lühikeste ja konkreetsetena; ära ürita ühe ropsuga kogu oma ideoloogiat, pakutavat ja müüdavat edastada. Iga video peab keskenduma ühele kindlale teemale, küsimusele, eesmärgile, protsessile vms. Kui su videotel puudub selge fookus, ei saa vaataja ka küllalt otsekohest väärtust, et Sinu toodete-teenuste peale tulevikus mõeldagi.


4. Vale rõhuasetusPildid / - - 001-goal

Kui tahad videoturunduses edu saavutada, siis pead kindlasti teadma kahte asja: millised on Sinu eesmärgid ja kes on Sinu publik? Nende võtmevastuste puudumisel on kogu projekt juba stardipakkudel läbi kukkunud. Oma publiku huvide ja maitsete mitte teadmine on ühtlasi ka üks levinuimatest vigadest, mida turunduses tehakse. Ürita leida ja koguda oma sihtgruppide või personade kohta võimalikult palju informatsiooni, enne kui video sisu paika panema hakkad. Kas nad eelistavad lühivideoid või süva-analüüsi? Milliseid platvorme nad eelistavad? Seda tüüpi info on turunduslikel eesmärkidel hindamatu.

Videoturundusega ei tohi tegeleda „lihtsalt niisama“. Pikaajalise strateegia või vähemalt eelnevalt sätestatud eesmärkideta video valmistamine on põhimõtteliselt raisatud vaev.

 

Loe lisaks:

7 Common Video Marketing Mistakes Every Brand Must Avoid

8 Ways to Avoid Common Video Marketing Mistakes

How Many of These Video Marketing Mistakes Are You Making?

 

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal