5 viisi Instagram kaasatuse suurendamiseks

{VAR:blog_title}

Instagrami vajalikkusest turunduskanalina rääkisime juba eelmises blogipostituses SIIN, täna on aga fookuses viisid, kuidas suurendada kaasatust kanalis. Kaasatus ehk engagement on kasutajate poolt sisuga "suhtlemine" ehk postituse meeldimine ja kommenteerimine. Kaasatus on oluline, kuna suurendab postituste orgaanilist levikut ka Instagrami otsingutes. Mida rohkem on pildil kaasatust, seda populaarsemaks hindab Instagram postitust ning seda kõrgemal näitab ta postitust teemakohalise märksõna (#hashtag) juures.


Seega, kuidas suurendada kaasatust?

  • Visuaalid olgu löövad. - Instagramis ei löö läbi udused klõpsud, mida Facebookis uudise ilmestamiseks justkui kasutada võib. Instagrami pildid peavad olema löövad, puhtad, ilusad. Sa ei pea olema profifotograaf, kuid pildistamisest tuleks ühtteist siiski kõrva taha panna. Mida tugevam on pilt, seda suurem on kaasatus.
  • Ära ole liiga tõsine. - Instagram pole kanal, kus jagada murettekitavat statistikat, arvamuslugusid jms. Eesmärk on jälgijaid inspireerida ja tekitada neis positiivseid emotsioone. Sinu postituse mõistmiseks ei tohiks jälgijal kuluda rohkem kui mõni sekund.
  • Kasuta üleskutseid. - Iga postituse juures peab olema üleskutse ehk CTA (call-to-action), nii saad jälgijatele täpselt öelda, mida neilt ootad. Näiteks: "Pane pildile meeldib, kui nõustud tsitaadiga", "Vaata lisa kodulehelt", "Osale konkursil", "Kasuta #hashtagi" jne.
  • Paku oma jälgijatele midagi lisaks. - Sinu Instagrami konto jälgimisega peaks kaasnema mingi eelis: kas jälgijad saavad esimesena kuulda eripakkumistest, toimuvad seal spetsiaalsed konkursid või aegajalt jagad kasutajate poolt loodud sisu. Vastavalt enda brändi iseloomule mõtle välja sobiv komm.
  • Märka levinud trende ja #hashtage. - Seo oma bränd juba kasutajate jaoks oluliste liikumiste või märksõnadega. Näiteks neljapäev on Instagramis tuntud kui vanade piltide postitamise päev (#ThrowbackThursday), esmaspäev aga mõeldud motivatsiooniks (#MotivationMonday).

Häid näiteid:

Pildid / - Insta - followmeto 

Pildid / - Insta - letsfolk (1)

Pildid / - Insta - tentsile


Loodame, et antud postitus pakkus inspiratsiooni Instagrami tulemuslikumaks kasutamiseks!

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal