3 külalisblogide suurimat eelist

{VAR:blog_title}

Külalisblogid on Eesti turundusmaastikul veel võrdlemisi väikese kõlapinnaga turundusmeetod, kuid maailmas on need juba pikemat aega hoogu ja populaarsust kogunud. Enda blogides erinevate külalishäälte tutvustamine aitab alati tuttavaid teemasid uuest küljest näha ning ise teistel platvormidel oma erialaste teadmiste edastamine kogub kindlasti lisakajastust – seega tundub nagu külalisblogimisel polekski ühtegi miinust. Kuid mis on selle teisesed, mitte esmapilgul mõttesse tulevad eelised?


1. Tagajärjed sotsiaalmeediasPildid / - kylalisblogi (3)

Külalisblogimine on ülimalt tõhus sotsiaalmeedia tööriist oma mitmetahulise kasulikkuse tõttu:

  • Kui kirjutad tuntud ja mainekasse blogisse kvaliteetset ja väärtuslikku materjali, on Sinu sotsiaalmeedia jälgijate arvu kasvamine põhimõtteliselt garanteeritud.

  • Kui lased oma ala eksperdil kasutada enda blogi kui kõlapinda, näitad oma lugejatele, et hoiad kõrges hinnas objektiivsust ja professionaalsust.

Lisaks, kui valid oma koostööpartnereid strateegiliselt, tõstad külalisblogisid kirjutades ka oma professionaalset usaldusväärsust, garanteerid õige publikuni jõudmise ja pöörad lugejaid oma kodulehe/toodete/teenuste poole. See tähendab positiivset, orgaanilist levikut – sõnad, mis ajavad elevile iga kaasaegse ettevõtja.


2. Tugevam SEOPildid / - kylalisblogi (2)

Sarnaselt eelmisele punktile, seisneb ka see kasutegur oma nähtavuse kasvatamises. Uute lugejateni jõudmine on juba iseenesest ääretult positiivne, kuid külalisblogisid kirjutades ehitad Sa ka oma üleüldist viidetekataloogi. Lihtsalt öeldes – Google eelistab otsinguid tehes välja tuua veebilehti, mida selle algoritmid peavad kõige usaldusväärsemateks, asjakohasemateks ja sisukamateks.

Seega, kui populaarsed, sisukad ja hea SEO-ga lehed viitavad Sinu materjalile, kasvab ka Sinu “väärtus” ja Sinu kirjutatu tuleb selle võrra rohkem otsingutes esile. Isegi üks “kõrge väärtusega viide” on sel eesmärgil suure mõjuvõimuga.


3. Tagasiside ja arengPildid / - kylalisblogi (1)

Olgem ausad – omaette kirjutades võid kippuda eksisteerima omas mullis, milles terminid nagu “konstruktiivne kriitika” ja “isiklik areng” on samahästi kui hiina keel. Külalisblogid pakuvad aga väärtuslikku tagasisidet nii perspektiivivahelduse kui ka otsese tagasisidena, mida Sa ei pruugiks muidu eales saada.

Rõhuasetus peab olema avatud ja objektiivsel vestlusel, pakkumaks Sulle parimat võimalust oma eneseväljendusoskust – ning seega ka sisuturundusoskust – arendada.

 

Oled valmis külalisblogidele võimaluse andma? Kirjuta lugu meie blogisse! Võta ühendust ja aitame Sind meeleldi!

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal