4 kiiret nippi tõhusamaks sisuloomeks

{VAR:blog_title}

Igaühel meist on naturaalne kalduvus olla loov – just loominguline mõtlemine tõi meile kõik, mis tänapäevaelu mugavaks teeb: esimestest tööriistadest nutitelefonideni välja. Seega oleme me loomupäraselt sisuloomeks igati võimelised, hoolimata oma erialalisest suunitlusest.  Samas tuleb tõdeda, et kõik päevad ei ole mitte vennad ja kohati läheb vajalike loovtööde tegemine ikkagi üle kivide ja kändude.

Kuidas nendes olukordades oma mõttekäiku värskendada ja pea klaariks saada? Abikäe ulatamiseks panime seekord kirja neli lihtsat ja tõhusat nippi, mis aitavad Sul loovtöödega paremini hakkama saada.


1. MängiPildid / - 004-puzzle

Paljud meist tegelevad sisuloome ja loovtööga … tööl. Muude tegemiste kõrvalt. See kipub tekitama rutiini, mis omakorda loob väga keerulise õhkkonna, kus loovus võib kannatada saada. Vastumürgiks rutiinile ürita oma töösse tuua lõbu ja mängulisust. Tee asju erinevalt kui varem, mõtle vabalt, viska nalja, mängi stiilidega – tee kõike, mis taaselustaks Su kujutlusvõime ja lisaks Sinu mõtteisse uut särtsu. Võta tööriiulile appi plastiliin või legoklotsid, mis annavad käelist tegevust ja aitavad viia mõtted mujale või korralda kontorisse kiik, mis aitab tasakaalustada ajupoolkerasid või mõtle muid lihtsaid tegevusi, mis annaks ajule erinevaid impulsse.


2. Austa oma aegaPildid / - 003-time

Mis aegadel leiad end olevat kõige produktiivsem ja loovam? Kas värskelt pärast ärkamist, pärastlõunal või alles õhtuti? Omast kogemusest tean, et minu parimad töötunnid kukuvad kuhugi ennelõuna kanti, kui rutiinsemad tööülesanded pole mõttevärskust mõjutanud ja ükski mõte pole end liigselt juurutanud.

Põhjus, miks see aeg tuleb enda jaoks selgeks teha, on lihtne: kui tuvastad oma “kuldsed tunnid”, oskad ka edaspidi oma päevaplaani tehes arvestada, et jätad sisuloome või muu loovtöö täpselt selle aja peale: nii töötad maksimaalselt tõhusalt!


3. Lihtsalt looPildid / - 002-contract

Ka lõpetamata töö on parem kui tegemata töö. Tihtipeale, kui mõtted on rasked tulema, kipume niisama ekraani vaatama või loobume edasisest tööst, lükates ülesandeid edasi. Tegelikkuses on targem korra hinge tõmmata ja lihtsalt midagi teha, nii keerukas kui see ka esmapilgul ei tunduks. Kui kirjutad, tee seda vabas vormis ja ära pane enda peale survet olla veatu. Pane oma esmased ideed lihtsalt kirja, ükskõik kui vähe viimistletult,  ja usu, kui pärast töö juurde naased, lähevad asjad juba palju lihtsamalt.


4. PuhkaPildid / - 001-sofa

Kõige alahinnatum nipike selles nimistus on just see: mine vahepeal töökeskkonnast eemale. Jaluta, rüüpa kohvi, mängi, vaata televiisorit, loe raamatut – tee ükskõik mida peale tööga tegelemise. Sel viisil, kui uuesti looma asud, oled andnud endale mitte ainult puhkust ja potentsiaalselt uusi ideid, vaid oled ka alateadlikult eelnevalt tehtu läbi töötanud ja tead justkui võluväel kuidas oma tööd parendada.

 

Kui tunned siiski, et Sul pole sisuloomega tegelemiseks igapäevaselt aega, võta julgelt meiega ühendust SIIN: paneme plaani paika ja loome sisu Sinu eest.

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal