5 viisi inspiratsiooni leidmiseks

{VAR:blog_title}

Millegipärast eeldatakse, et inspiratsioon on müstiline asi, mis lihtsalt tuleb ootamatult peale, ning inimesel endal puudub selle üle kontroll. Jah, inspiratsioonisüst on suurepärane asi, mis tõukab meid korraga saavutama kõike kohe nüüd ja praegu. Tegelikkuses ei ole aga väide „ma ootan inspiratsiooni“ pädev vabandus loomingulise töö edasilükkamiseks. Inspiratsioonil on otsene seos uute olukordade, inimeste ja teadmistega, mis tähendab, et selle saavutamiseks peame end lihtsalt mugavustsoonist välja tõukama. Järgmine kord, kui „ootad inspiratsiooni“, ole targem ja paiguta inspiratsioon juba kalendrisse. Loe edasi, kuidas läbi distsipliini suudad leida inspiratsiooni igapäevaselt!


Distsipliini seos inspiratsiooniga

Suhtudes inspiratsiooni kui meist mittesõltuvasse nähtusse, võtame endalt vastutuse. See on mugav, kuid mitte eesmärkide saavutamisele orienteeritud. Selleks, et juhtida enda mõtteid, on kõigepealt vaja saavutada kontroll mõtete üle ning parim viis selle tegemiseks on harjutada distsipliini. Distsipliinil kui sõnal on halb maine, vastupidiselt aga levinud arvamusele ei tähenda see ainult kurja sõjaväekorda ja vabaduse puudumist. Iseenda jaoks paika pandud distsipliin tähendab läbimõeldud päevaplaani, mis aitab Sul jõuda punktist A punkti B. Täpselt nagu on vaja autoga sõitmiseks kütust, on vaja kehal uusi impulsse inspiratsiooni leidmiseks. Ning täpselt nagu autot tangime me enne, kui paak täiesti tilgatuks jääb, tuleb ka inspiratsiooni otsida järjepidevalt ning enne „kui see otsa saab“.

Järgnevalt oleme toonud 5 tegevust, mille päevakavasse planeerimine aitab leida inspiratsiooni.


1. Podcastide või audioraamatute kuulamine

Pildid / - 5viisi-1Iga inimene veedab päevast mingi osa liikudes ühest kohast teise (tööle, kooli, poodi, lastele järgi, külla vms). Olenemata sellest, kas käid jala, liigud ühistranspordi või autoga, on see väärtuslik aeg, mille saad investeerida enesearengusse. Oletame, et edasi-tagasi tööle sõidu peale kulub Sul iga päev 30 minutit. Maikuus on 22 tööpäeva, seega oled autos kokku 11 tundi. Mõtle, kui palju teadmisi Sa selle ajaga jõuad saada! Kui nüüd arvad, et peale tööpäeva oled väsinud ning uute teadmiste saamine on viimane asi, mida teha soovid, siis mõtle sellele, et aju on kui mistahes teine lihas kehas – tulemuste saavutamiseks pead seda treenima.


2. Erialaste uudiste ja artiklite jälgimine

Pildid / - 5viisi-2Olles töötanud valdkonnas mõnda aega, jõutakse tihti mugavustsooni, sest „kõik on selge“ ning hea on alati vanadele kogemustele toetuda. Tegelikkuses aga on ülioluline hoida end kursis valdkonna uudiste ja arvamusliidrite artiklitega, sest iga valdkond on pidevas arengus. Sinu valik on, kas jääd pidama sellesse, kuidas asju on alati tehtud, või liigud koos liidritega edasi. Kui muudad oma tegevusi alles siis, kui see info jõuab põhimeediasse, on rong juba läinud.

 

 


3. Raamatute lugemine

Pildid / - 5viisi-3Raamatud on nutiajastul üsna vanamoodne meedium. Samas on selle väärtus ja inspiratsiooni potentsiaal ajas kustumatud. Olles päev otsa nutiseadmetes, on ajul vaja puhkust ning teistsugust perspektiivi. Olenemata sellest, kas loed erialakirjandust või lihtsalt ilukirjandust, on raamatud tohutud inspiratsiooniallikad. Ühest küljest aitavad nad suurendada sõnavara, mis emotikonide ajastul üha enam kokku kuivab, ning teisalt arendavad kujutlusvõimet. Ilma kujutlusvõimeta seisame lihtsalt pimedas tunnelis, mõistmata kuhupoole liikuda. 

 


4. Reisimine

Pildid / - 5viisi-4„Reisimine – see jätab sind kõigepealt sõnatuks ning seejärel muudab sind jutuvestjaks.“ - Ibn Battuta. Uute kohtade ja inimeste nägemine rikastavad meie mõttemaailma, kisuvad meid välja igapäevarütmist ning võimaldavad meil luua seoseid erinevate kultuuriruumide mõju ja uskumuste kohta. Võid kindel olla, et reisilt tuled alati tagasi pagasitäie heade mõtetega. Reisimine ei pea ilmtingimata olema seotud kõrgete kulutustega – ka päevane väljasõit Eestis pakub palju inspiratsiooni. Oluline on lihtsalt enda kalendrisse planeerida kindel aeg, mil sõidad kohta, kus varem käinud pole, või teed midagi, millega varem kokku pole puutunud.


5. Tee trenni

Pildid / - 5viisi-5Meie arengule ja töövõimele paneb piirid ette meie füüsiline võimekus. Kui Su keha ei jõua sammu pidada Sinu töötempoga, lõpetad varem või hiljem läbipõlenuna motivatsioonikriisis. On ülioluline olla aktiivne järjepidevalt. Usu, trenni tegemisega leiad endast rohkem energiat, oled vähem stressis ja saavutad rohkem. Seega, võta lahti kalender ning pane kirja kindlad ajad, mil trennis käid!

 

 

 


Loodame, et antud postitus andis Sulle inspiratsiooni olla oma tegevustes järjekindel ning distsiplineeritud. Lase lahti uskumusest, et Sul puudub kontroll inspiratsiooni üle ning hakka parem inspiratsiooni aktiivselt otsima. Kui inspiratsioon on kirjas Su päevakavas, on see ka järjepidev!

 

 

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal