Tellimuse vormistamine ostuks - 4 olulist tahku

{VAR:blog_title}

Reklaamkingituste valik on ääretult lai ja nende tarnimine toimub erinevatest maailmapaikadest. Selleks, et klient saaks ootuspärase kingituse, on oluline igapäevaselt tootjatega tihedat koostööd teha. Järgnevalt on toodud 4 olulist tahku, millega ostuprotsessis kindlasti arvestama peab.

 

                                            1. Asju oli vaja eile

Pildid / - tellimusevormistamiseostuks4olulisttahku2Võidujooks ajaga käib ostuprotsessiga käsikäes, kuna tihti on tellimuste tähtajad lühikesed ning kõike oli justkui eile vaja. See pakub ühtlasi nii väljakutseid kui ka adrenaliinirohkeid tööpäevi. Kui kuidagi ei saa, siis hankijatega läbirääkimiste teel ikka saab. Paindlikud, mõistvad ja loomingulised kliendid mängivad selles osas suurt rolli! Tavapärane ostuprotsess võtab suuremate koguste juures aega kolm nädalat (+/- 2 päeva). Ostuosakond peab olema aga ühe sammu ees ja arvestama kõikide takistustega, mis vahepeal tekkida võivad. Sealhulgas tuleb arvestada ka eri riikide pühadega, mis oluliselt aeglustavad nii tootmis- kui ka tarneprotsessi.

 


                                             2. Ootamatud olukorrad transportimisel

Pildid / - tellimusevormistamiseostuks4olulisttahku3Tuleb ette ka olukordi, kus hoolimata kõikidest pingutustest juhtub kauba transpordil midagi: näiteks kaupa vedav veok on teinud avarii. Selliseid uudiseid on raske vastu võtta ning tähendavad kiiret reageerimist ja asjade ümbermängimist. On olnud olukordi, kui transpordi käigus on kaup saanud veekahjustuse. Hiljem aga lahti pakkides selgub, et  veekahjustusest on saanud diiselkütuse kahjustus. Sellisel juhul ei jää midagi muud üle, kui esitada kiiresti kordustellimus. Lisaks mängivad väga suurt rolli ilmastikuolud: ootamatu lumi ja libedus. Eriti on eelnevad probleemiks jõulukinkide tarnimisel, mistõttu tuleks alati tellimuse esitamisel jätta paar päeva varusse. Maismaavedude puhul tuleb arvestada ka autojuhtidele määratud sõidutundide piiranguga. Mainimata ei saa jätta ka force majeure olukordi ehk situatsioone, kus vääramatu jõud hakkab otseselt dikteerima, kas ja millal kaup üldse liikuda saab.


                                        3. Tõlkes kaduma läinud infokillud

Pildid / - tellimusevormistamiseostuks4olulisttahku4Maailma mastaabis on peamiseks suhtluskeeleks inglise keel - see aga tähendab, et võõrkeeles suheldes võib juhtuda apsakaid, mis tekivad teineteise mitte mõistmisest. Selleks et arusaamatusi vältida, peab olema väga põhjalik ja täpne tellimuse esitamisel. Ühe tellimuse esitamisel võib toimuda pikaajaline kirjavahetus, sest pole ju vaja 10 000 pastakat valesti paigutatud logoga. Usalda, aga tee alati topeltkontroll! See tähendab kujunduse kinnitamist peale seda, kui tootja on selle oma programmi viinud, samuti peale seda, kui on trükitud esimene näidis ning tihti ka siis, kui kogu partii on täielikult valmis. 

 


                                        4. Eritellimused - loovlahenduste elluviimine

Pildid / - tellimusevormistamiseostuks4olulisttahku5Kõige põnevamad ostud on eritellimused. Need on tooted, mille puhul on lastud ideedel lennata ja tulemuseks on disainerite uskumatud lahendused. Asja teeb põnevaks tootja leidmine ja parima hinnapakkumise saamine. Siin on terve maailm otsingupaigaks ja päringuid saab saata tohututes kogustes. Äärmiselt oluline on aga kvaliteedikontroll, mistõttu uute hankijate või eritellimusel valmistatud toodete puhul tuleb arvestada lisaajaga, mis kulub reaalse näidise Eestisse saatmiseks. Selliste projektidega kaasneb alati avaram silmaring, uued koostööpartnerid, paremad hinnad ja suur õhin, kui väljamõeldud disainilahendus lõpuks valmiskujul Eestisse jõuab!

 

Stillabunt OÜ ostuosakond jääb ootama lennukaid reklaamkingiideid, et neid Teieni toimetada!

Autor: Triin Volens
import@stillabunt.eu
www.stillabunt.ee

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal