VIDEO VÕIDUKÄIK ehk 5 põhjust, miks neid kasutada oma turundustegevustes

{VAR:blog_title}

Interneti laialdane kättesaadavus ja sotsiaalmeedia levik on muutnud video tõeliseks sisukuningaks. Millised on video eelised teiste meeidumite ees ning miks peaksid ka Sina video enda turundustegevustesse kaasama?

1. Video levib paremini 

Pildid / - videovoidukaikehkmikskasutada2Sotsiaalmeedia kujutab endast kiiret info sisse ahmimist - süveneda pikkadesse tekstipostitustesse pole aega. Kuna infomüra on niivõrd palju, on lihtsatel teksti- ja pildipostitustel raske teiste seast silma paista. Lisaks valmistab turundajatele peavalu veel sotsiaalmeedia soov pakkuda kasutajatele ainult kõige paremat sisu - see aga tähendab, et kui Sinu lehe jälgijad sisule ei reageeri, ongi levik väike, kuna näiteks Facebook loeb sellest välja, et tegemist on halva postitusega. Siin aga tulebki mängu kõikvõimas video - nimelt annavad videopostitused sotsiaalmeedias 135% paremat orgaanilist levi kui teist tüüpi postitused. Facebook eelistab uudisvoos videopostituste näitamist ning lisaboonusena hakkab videopostitus ajajoonel automaatselt mängima. 

 

 

 


2. Videole reageeritakse rohkem


Pildid / - videovoidukaikehkmikskasutada3Öeldakse, et content is king ehk huvitav ja väärt sisu saabki jälgijate poolt parema vastukaja. Paraku on aga jälgitavate lehtede ja sõprade arvu kasvuga oluliselt suurenenud ka postituste hulk, mida sotsiaalmeedia kasutaja ühe päeva jooksul näeb. See omakorda tähendab, et infokülluses on vähem tõenäoline, et just Sinu postitus kasutajat niivõrd paelub, et ta on valmis seda välja näitama avalikult reaktsiooni või jagamise näol. Kuna aga video hakkab Facebook ja Instagram ajajoonel automaatselt mängima, haarab see kasutaja tähelepanu paremini kui pildi- ja tekstipostitus. NB! Sinu video esimesed sekundid määravad selle, kas kasutaja süveneb sellesse või mitte! Statistika on näidanud, et videopostitusele reageeritakse 10 korda rohkem ning 39% suurema tõenäosusega postitust ka jagatakse.


3. Video annab mõtte paremini edasi

Meie aju töötleb videot 60 000 korda kiiremini kui teksti! Mõelge millist rasket tööd meie kognitiivne süsteem peab tegema, kui me võrdleme artikli lugemist video vaatamisega? Seega on loomulik, et valime kiirema ja lihtsama tee. Lisaks ei eelda video vaatamine niivõrd suurt panust või süvenemist - 15 sekundit kuni minut on võimalik ikka oma päevast "ohverdada". Kusjuures seetõttu on väga traditsiooniline ala, nagu kokandus, ka retseptiraamatutest kolinud videomaailmasse. Suurepärane näide on Facebooki leht Tasty, kelle üheminutilised videod on huvitavad, lihtsad ja kaasahaaravad.

TASTY FACEBOOKI LEHELE

 


4. Sinu konkurendid juba kasutavad videosid!

Globaalses võtmes pidasid 52% turundusinimestest 2015. aasta lõpus videot parimaks sisuturunduse ROI indikaatoriks ja koguni 76% planeerivad lähitulevikus videot kasutada, et tõsta bränditeadlikkust. Kusjuures ka Eestis on üha enam brändilehtedel näha videosid. Näitena võib tuua Pocopay, kelle ajajoonel tihti videod figureerivad. Samuti Saku Originaal, kelle Facebooki leht hinnati üheks Eesti parimaks 2016. aastal.

 

Pildid / - videovoidukaikehkmikskasutada4

LIST: EESTI PARIMAD SOTSIAALMEEDIA LEHED 

 


5. Live videod annavad Sulle uskumatu eelise!

Pildid / - videovoidukaikehkmikskasutada5
Brändid, kes kasutavad videosid oma sotsiaalmeedias, on väga head - need aga, kes kasutavad live videosid, on lausa suurepärased! Tegemist on reaalajas video ülekandega, mis kajastub otse jälgijate ajajoonel. Video võimaldab alustada reaalajas diskussiooni vastates näiteks kommenteerijate küsimustele või jagades kiireid ning kasulikke nippe. Paraku aga ei ole live video veel kättesaadav kõikidele lehtedele, kuid tasub silmad lahti hoida ja võimalusel ka ise katsetada!

 

 


Seega - kaamerad kätte ja filmima! Sellegipoolest tuleb silmas pidada, et jagatavad videod oleksid: lühikesed, kvaliteetsed ja kaasahaaravad!

Autor:
Marit Rehepapp
marit@stillabunt.eu
www.stillabunt.ee


Kasutatud allikad:

  1. https://www.psychologytoday.com/blog/behind-online-behavior/201505/video-vs-text-the-brain-perspective
  2. http://www.cisco.com/c/en/us/solutions/collateral/service-provider/visual-networking-index-vni/complete-white-paper-c11-481360.html
  3. http://www.digitalinformationworld.com/2016/02/infographic-video-is-not-a-luxury-its-necessity-here-are-just-a-few-reason-why.html?utm_content=buffer04af8&utm_medium=social&utm_source=pinterest.com&utm_campaign=buffer
  4. https://www.postplanner.com/blog/facebook-live-video-for-your-business/
  5. http://www.business2community.com/facebook/5-best-practices-using-facebook-live-01576473#LsdMwPWZ3U6ODZYJ.97
Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal