Produktiivsete inimeste töövälised harjumused

{VAR:blog_title}

Kas tead enda lähedaste seast kedagi, kes on lakkamatult produktiivne ja tegus? Keegi, kes tundub alati kõige rohkem jaksavat, pidevalt energiast ja ideedest pakatades? Tegu pole niisama geneetilise edumaa ega juhusega – igaüks meist on oma harjumuste ori ning kõige produktiivsemad ja edukamad inimesed kipuvad oma harjumustelt olema üpris sarnased.

Seega panime allpool kirja mõned ülimalt levinud harjumused, mis ühendavad pea eranditult tõeliselt produktiivseid inimesi ja nende tegevusi väljaspool tööpäeva.


1. Tervislik eluviisPildid / - produktiivseharjumus (3)

Heal toitumisel ja harjumuspärasel trennitegemisel pole miinuskülgi niikuinii, sest nagu öeldakse: terves kehas terve vaim. Füüsiline koormus toodab kehas meeleolu tõstvat serotoniini ja enesetunnet parandavaid endorfiine, tõstab unekvaliteeti, leevendab stressi ja ärevust, ning tõstab Sinu vaimset võimekust.

Lisaks kõikidele loetletud bioloogilistele kasuteguritele pakub trenn Sulle ka väärtuslikku aega oma mõtete mõlgutamiseks, et saaksid välja arendada objektiivsema perspektiivi oma tulevikuplaanide ja ambitsioonide osas. Kõige tipuks arendab see isiklikku distsipliini, aitab leida motivatsiooni, pakub igapäevaselt väikesed võite … see nimistu võiks pea igavesti jätkuda; tee endale teene – mine trenni!


2. Teistmoodi rütmPildid / - produktiivseharjumus (2)

Tantsida on keerulisem, kui Sa rütmi ei taba ja end hetkes ei hoia. Sama kehtib ka muudes elu aspektides: õige ajastus ja asjakohane tegevuskäsitlus on ülimalt tähtsad. Sel viisil jõuad mis tahes tegevust harrastades sügava fookuse ja mugava rütmini, mida psühholoogiamaailmas kutsutakse nimega flow.

See ei tähenda, et Sa peaksid end elurütmi sätestamiseks minutipõhise täpsusega pinge all hoidma ja pool päeva, kulm kipras, kalendriga tõtt vaatama. Vastupidi – aja planeerimise ja enese mugavustsoonide tuvastamise eesmärk on panna Sind sellisesse olukorda, kus saad pingevabalt tähtsate toimingutega tegeleda. Mõtle ette!


3. Harjuta, harjuta, harjuta!Pildid / - produktiivseharjumus (1)

Öeldakse, et kordamine on tarkuse ema, kuid paljud mõtlevad seda fraasi kuuldes üksnes informatsiooni talletamise peale. Tegelikult on tõhusate, produktiivsete oma ala tippude peamiseks saladuseks just tõsiasi, et nad ei lõpeta kunagi oma teadmiste ja oskuste lihvimist. Ka teravaim nuga nüristub ajapikku – sama juhtub ka mõistuse ja oskuslikkusega, kui harjutamissagedus väheneb. Seega tee kindlaks, et leiad igapäevaselt aega oma huvi- või erialadega tegeleda ja end jätkusuutlikult arendada, et Sinu produktiivsus jääks alati optimaalsele tasemele.


 

Allikad:

https://youtu.be/6JHjmGT6Bbs

Hybels, B. (2010) “Who You Are When No One's Looking

Covey, S. R. (1989) “The 7 Habits of Highly Effective People

 

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal