7 asja, mis takistavad produktiivsust

{VAR:blog_title}

Produktiivsus on justkui maagiline ükssarv, mida alati jahitakse, mõistmata päriselt, mida see endast kujutab. Eesti keele seletava sõnaraamatu järgi on produktiivsus tootlikkus või viljakus. Seega produktiivsus = võime teha maksimaalselt palju? Nii ja naa - tähtis on eristada olulist ebaolulisest ning kvaliteeti kvantiteedist. Olles alati tulekahjusid kustutamas, võib meile jääda ekslikult mulje, nagu me töötamegi oma võimete piiril. Samas ei juhi meie oma tegevusi - tegevused juhivad sel juhul meid. Sellistes olukordades kipub aga kiiresti kaduma motivatsioon, kuna meil ei õnnestu ära teha midagi tähenduslikku ning loovad ja aeganõudvad ülesanded aina kuhjuvad. Sellele järgneb omakorda tööstress. Seega on oluline olla teadlik oma produktiivsusest ning tunda ära eksitajaid, mis produktiivsust summutavad.

1. Strateegia puudumine

Kui meil puudub selge arusaam, mida me tegema peame või miks mingi tegevus oluline on, hajub ka fookus. Seega on esimene samm panna iga projekti puhul kirja eesmärk, mille poole püüelda. Seejärel saab juba paika panna konkreetsed tegevused ning joonistub välja iga tegevuse mõju. Ära karda abi või selgitusi küsida - seni, kuni Sa täielikult ei mõista tegevuse sisu, ei suuda Sa ülesannet täita südamega. 


2. Ülesandelt-ülesandele hüppamine

Mitme asja korraga tegemine võib jätta mulje, nagu meil on võimalik väiksema ajaga saavutada rohkem. Tegelikkuses tähendab see, et me ei tee ühtegi ülesannet korralikult. Oluline on süveneda ainiti käesolevale tegevusele ning mitte lasta end segada sissetulevatest e-kirjadest või telefonikõnedest. Hea nipp produktiivsuse hoidmiseks on teha ülesannete vahepeal väikene paus, vahetades hetkeks keskkonda. 

Pildid / - - 7produktiivsuse-vähem


3. Ahvatlustele järgi andmine

See punkt kattub osaliselt eelmisega. Tihti võib juhtuda, et oleme sunnitud tegelema keerulise või ebameeldiva ülesandega. Selle vältimiseks prioritiseerime kõiki meeldivamaid ülesandeid, mida suudame koheselt ära teha (sh e-mailidele vastamine, sotsiaalmeedia külastamine jm). Hea nipp on enda aju treenida keskenduma nagu koolitunnis - tegeledes korraga nt 45 minutit ühe ülesandega, saab seejärel 10 minutit puhata. Pannes endale ajalised raamid, sunnid end saavutama väiksema ajaga rohkem.


4. Alati kättesaadav olemine

Kuigi mõte sellest, et oled alati oma kolleegide jaoks kättesaadav, tundub teeorias hea, siis reaalsuses on see suur produktiivsuse takistaja. Parem viis on panna kontoris paika üldlevinud reeglid, nagu hommikul kl 9-12 üksteist ei sega. Alternatiivselt võib välja mõelda sümboli, mis tähistab, et oled hetkel hõivatud (nt kõrvaklapid peas). Kui kõik kolleegid on sümbolist teadlikud ja seda mõistavad, ei ole keegi Su peale pahane, et teda silmapilkselt aidata ei saa.

Pildid / - - 7produktiivsuse-lihtsus


5. Soov jätta muljet, et Sul on alati nii kiire

Soov olla hea töötaja või teenusepakkuja tekitab meis alateadliku tahte jätta muljet, et me teeme alati tööd. Olgu siis selleks varavalges või hilistel õhtutundidel e-mailide saatmine või oma tööde nimekirja pidev ettelugemine. Palju parem on aga, kui teised näevad Sinu distsipliini ja oskust saada ülesanded valmis õigeaegselt. Tööväline aeg olgu pühendatud endale, perele ja hobidele. 


6. Liiga paljude asjade jagamine

Vastutuse jagamine on mugav ning annab näiliselt võimaluse enda töökoormat vähendada. Samas ei ole mõtet iga keskmisest keerukama probleemi puhul saata tiimile e-mail edasi ning küsida nende mõtteid teema kohta. Jaga tiimiga vaid neid küsimusi, mis tõesti neid puudutavad või mille otsustamiseks Sul puudub volitus.

Pildid / - - 7produktiivsuse-alusta


7. Projektide mitte prioritiseerimine

Oleme selle olulisusest kirjutanud ka varem, kuid igapäevaste tööde juhtimisel on prioritiseerimine hädavajalik. Ära proovi teha kõike ühe päevaga - pane paika TOP 3 ajatundlikku ülesannet ning tegele nendega. Kõik ülejäänu, mis jõuad neile lisaks teha, on suurepärane boonus. 


Loodame, et antud postitus pakkus äratundmist ning andis häid mõtteid, kuidas edaspidi olla veelgi produktiivsem!

 

Kasutatud artikkel:

7 Productivity Killers for Marketers and How to Fix Them

 

 

 

 

 

 

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal