Võti unistuste elluviimiseks

{VAR:blog_title}

Aastavahetus ja uusaastalubadused käivad koos, nagu sukk ja saabas. Tihti kipuvad lubadused kiiresti ununema ja elu vanas rütmis edasi minema. Kuidas PÄRISELT saavutada kõik see, millest unistad? 

Esimene samm oma unistuste täitmiseks on Sul juba tehtud. Kui tead, mille poole püüdled, suurendad oluliselt tõenäosust seda ka saavutada, sest aju on nagu arvutiprogramm, mida saab kodeerida ja ümberkodeerida. Kui visualiseerid pidevalt oma unistuse täitumist, muutub see ka Su alateadvuse jaoks reaalsuseks. Loe edasi, milles peitub võti unistuste elluviimiseks!

See, kui tõenäoliselt Sa oma unistuse suudad ellu viia, oleneb kahest võtmetegurist:

 1. Sinu soovi suurus (10-punkti skaalal);
 2. Sinu valmisolek muutusteks ning tööks selle soovi nimel pigutada ja õppida (10-punkti skaalal).

Näiteks üks tüüpilisemaid uusaastalubadusi on "ma viin end vormi" ning jaanuari esimestel nädalatel on spordiklubid ka tublisid proovijaid täis. Paraku aga veebruari tulekuga hakkab rahvast jääma järjest vähemaks, kuni kevade alguseks on alles ikka tavaline seltskond. Millest see tingitud on? Miks ei täideta iseendale antud lubadust?

Pildid / - - unistuste1Küllap ju kõik, kes uusaastalubaduse andsid, ka väga soovisid, et see täituks - võib isegi öelda, et nende soov oli 10-punkti skaalal 10, sest soov on tõesti siiras. Teine väga oluline võtmetegur on siin aga valmisoleks muutuseks ja selle nimel igapäevane panustamine, mille peale soovides väga tihti ei mõelda. Kui mõelda soovides ka sellele tegurile 10-punkti skaalal, siis on ​valmisolek muutusteks ehk ainult 2.

See tähendab - trenni ei jõua minna, selle nimel ekstra pingutust ei ole valmis tegema, tervislikult toitumine on igapäevatöö kõrvalt keeruline jne. Kui nüüd 2 võtmetegurit kokku võta, siis saad arvutada oma SOOVI TÄITUMISE TÕENÄOSUSE, mis = 10-punkti skaalal soovi suurus x 10-punkti skaalal valmisolek pingutusteks ja panustamiseks.  

Antud näite puhul 10x2=20 ehk selle SOOVI täitumise tõenäosus ongi kõigest 20%, mistõttu see ei kipu ka täide minema.

Tee kõvasti tööd vs ole valmis õppima

Öeldakse, et unistama peab suurelt, aga unistamisest üksi ei piisa - unistatu saavutamise nimel peab rängalt tööd tegema ja vaeva nägema. Võid näha palju vaeva, töötada hommikust õhtuni, kuid kui Sinus puudub soov avastada, õppida, end arendada, ei saa ka Sinu elus toimuda suuri tõukeid unistuse täitumise poole. Tööd tuleb teha, kuid seda tuleb teha arukalt, distsiplineeritult ja igapäevaselt.

Õppimise ja muutumise valmisoleku vahel seisavad peamiselt 5 takistust:
 • Uhkus - mida edukamad me oleme, seda vähem me arvame, et peame midagi juurde õppima;
 • Hirm - muutuste, tundmatuse ja mugavustsoonist lahkumise ees;
 • Ebakindlus kas ma seda ikka oskan? suudan? tahan?
 • Valu - enda jaoks läbi töötamata vastulöögid ja ebaõnnestumised varasemast;
 • Ebatervislik tempo - mida kiirem on meie töö- ja elutempo, seda vähem oleme valmis muutusteks (eriti, kui nad on aeganõudvad).

​Kui oled valmis astuma vastu nendele takistustele, siis võid enda jaoks uuel aastal avastada täiesti uue mina!

Pildid / - - unistuste2


Pea meeles:

 1. Ära anna läbimõtlemata uusaastalubadusi. Pane parem kirja oma suurimad soovid, isegi kui need tunduvad täiesti võimatud. 
 2. Hinda iga soovi puhul, kui suur on Sinu tahe nende saavutamiseks ning milline valmisolek nende nimel muutumiseks. Siit saad korraga kätte ka prioriteetide nimekirja.
 3. Pildid / - - unsistuste3Mõtle läbi, kui pühendaksid iga päev selle soovi täitmiseks 5 minutit, kas see viiks Sind eesmärgile lähemale? Või oleks vajalik hoopis 30 minutit, 1 tund? Mõtle läbi tegevused, mis Sind selleni viivad - on need seotud konkreetsete inimestega, raamatute lugemise, reisimise või millegi muuga?
 4. Nüüd võta ette aastakalender ja märgi vägivaldselt igasse päeva või vähemalt igasse nädalasse kindel aeg, mille pühendad ainult oma eesmärgi täitmisele. Pane endale meeldetuletus, et Sul oleks meeles seda tegevust ka teha.

Luban, et kui teed iseendaga kokkulepitud tegevusi järjepidevalt ja hoiad distsipliini, siis suudad ka oma eesmärgid saavutada!

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal