4 eranditult tõhusat produktiivsusetõstjat

{VAR:blog_title}

Tunned tihtipeale kontoritoolil istudes, kuidas mõtted lipsavad kõrvalteemadele ja et ükskõik kui palju keskenduda üritad, jääb mõte ikka häguseks? Leiad, et jääd pahatihti ajaplaneerimisega jänni, tegemata tööd kuhjuvad ja põhjustavad veelgi kõvemat stressi? Eeldatavasti mõtlesid neid küsimusi lugedes, et sellised probleemid on Sulle teatud määral tuttavad.

Kui nii, siis loe edasi ja leiad mõned lihtsad, kuid kavalad nipid, mis aitavad Sul olla töökeskkonnas võimalikult õnnelik ja produktiivne!


1. Võta aegaPildid / - produktiivsus (4)

Üks vägagi alahinnatud viis, kuidas oma produktiivsusesse investeerida – võta aeg maha. Veidi pikemalt öeldes, pea kinni järgnevatest soovitustest: esiteks tööta maksimaalselt 90-minutiliste sessioonide kaupa, sest kauem rahmides ei jää Sa niikuinii tõhusaks ja Sinu keskendumisvõime on liigselt kurnatud. Teiseks, tööta ühe kindla asja kallal korraga, et optimeerida oma tegevuskava ja et mitte oma mõtteid hajutada. Kolmandana, kuid vist kõige tähtsamana, planeeri oma tegevused ette. Ära mõtle ebamääraselt, mida soovid või ehk teed, vaid pane pastakas paberile ja sätesta selleks päevaks/nädalaks, mida Sa teed ja millal Sa seda teed.


2. Kuidas sa töötad?Pildid / - produktiivsus (1)

Sarnasel mõttelainel püsides on populaarsust kogumas arusaam, et ka töötegemise füüsiline külg on suure tähtsusega. Tööergonoomika sätestab, et üheksast viieni istepositsioonis olemine pole kuidagi tervislik – ja seda nii füüsiliselt kui ka mentaalselt. Mitte ainult ei tee istumine kangeks selga ja mõjuta verevarustust, vaid sellise vegeteerimise tagajärgede hulka kuulub ka mentaalse värskuse hajumine, “udune” olek ja tähelepanu-ulatuse vähenemine. Seega käi kas paar korda tööpäeva jooksul jalutamas, et keha ja mõistust värskendada, või põimi oma igapäevaellu mõningad lihtharjutused. Terves kehas terve vaim, nagu öeldakse.


3. KontoriesteetikaPildid / - produktiivsus (3)

Samuti nagu kodus peab olema kodutunne, peab ka kontoriplaneerimisel arvestama töötajate eelistusi, kombeid ja iseloome, et töökeskkond iseenesest oleks võimalikult mugav, motiveeriv ja lihtsalt öeldes ilus. Iseseisva tegevusena tasub oma töölauale tuua kas perekonda-sõpru-kodu meeldetuletavaid esemeid, et end leebel viisil motiveerida, või teistele välja pakkuda variante, mis teeksid kogu töökoha “meeleolu” mõnusamaks, hubasemaks ja töösõbralikumaks! Suurema mastaabiga mõeldes võib mõelda siseruumide ümberkujundusele ja šnitti võtta edukatest firmadest, kus töötajate asetus tööruumides on eranditult suure tähtsusega (kas iseloomupõhine, tööeelistustepõhine või meeskonnapõhine jaotus) – eduteekonnal loeb iga samm!


4. Jälgi oma tegemisiPildid / - produktiivsus (2)

Pöördudes tagasi eelnevalt mainitud kalendripidamisele jääb viimaseks soovituseks veel enam enesekontrolli – hakka oma tegevusi mingil viisil salvestama. Nii töö- kui eraelus. Hakka pidama blogi, milles jutustad oma lugu, või eralda iga päeva lõpus endale pooltund, mil märgid ära, mil viisidel Sa oma sätestatud eesmärkide poole püüdlesid. Kui nädala lõpuks ikka tühja paberit vaatad, leiad tekkinud tundest motivatsiooni küll ja veel. Sama juhtub ka vastupidisel juhul – kui näed, et oled astunud aktuaalseid, tõelisi samme oma eesmärkide täitmise poole, näed nende saavutamise realistlikkust ning Sinu kirg kasvab eksponentsiaalselt!

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal