Kuidas äripartneritele kingituse valimisega mitte ämbrisse astuda?

{VAR:blog_title}

Kui oled otsustamas, kas ja mida kinkida oma kallitele äripartneritele, varu endale rohkem aega, kui esialgu vajalik tundub olevat – see on tähtis otsus. Sa ei taha ju kinkimisega (või hoopis mittekinkimisega) teie tulevast koostööd ohtu seada. 


Kellele, mida ja kas üldse?

Kui Sinu äripartneriteks on juhtumisi Aasiast või Aafrikast pärit äriinimesed, pead arvestama, et kinkimine on äripraktika lahutamatu osa. Siiski ei sobi kinkimiseks iga meene. Ega pakkimismeetod. Ega kingi üleandmisviis. Ega kingi maksumus. Ega kingi või selle pakendi värvivalik ... Näiteks valget peetakse lääneriikides puhtuse ja rahu värviks. Idamaadest pärit kingisaaja näeb aga valges või valgesse pakendatud meenes hoopis surma ja õnnetuse soovimist. Seega vii end enne kingituse väljavalimist kurssi kingisaaja kultuuriga ja sellest tulenevate eripäradega.


Millega tuleb kingi valimisel arvestada?

Õige kingituse valimisel tuleb arvestada kõigega: kingisaaja usulise tausta, kommete ja tavadega, isegi kingi üleandmisega seotud traditsioonidega. Kuigi kingi maksumuse määrab enamasti kinkimise eesmärk, ootavad erinevatest riikidest pärit partnerid erinevas hinnaklassis kingitusi ja teistsugune kingi maksumus võib nii Sind kui teda ebamugavasse olukorda panna. Põhjalik eeltöö on möödapääsmatu!


Kuidas teha õige valik?

Et kõik Sinu äripartnerid saaksid Sinult kingitused, mis aitavad kaasa positiivse suhtluse jätkumisele ja tooksid kaasa hulgaliselt äritehinguid tulevikus, kaardista oma välispartnerid regionaalselt, uuri erinevate piirkondade kinkimise traditsioone ja vali õigetele inimestele õiged kingitused. Teine võimalus on pöörduda kingistrateegia loomiseks ärimeenetega tegeleva agentuuri poole, säästes enda aega ja leides parimad võimalikud lahendused oma partneritele meelejärgi olemiseks.

Pildid / - mbrisse - maitsesoolad Sokos HotellPildid / - mbrisse - kruusid Viasat Nature

 

 

 

 

 

 

 

 Aga kui kingisaajaks oled hoopis Sina?

Pildid / - raamat2Nii kummaline, kui see ka ei tundu, on ka kinki saades võimalik suhted ära rikkuda. Uuri kindlasti eelnevalt järgi, kuidas on viisakas erinevate kultuuritaustaga kinkijate kingitusi vastu võtta: näiteks kas avada see kohe või oodata kohtumise lõpuni?

 


Loe ärikingituste tegemise ja vastuvõtmise traditsioonidest lähemalt ärimeenete käsiraamatust „10 sammu ideaalse kingituseni“ , et oskaksid oma äripartneritele sellised kingitused teha, mis teie partnersuhetele kasuks tulevad. Raamatu saad vaid meie käest tellida erihinnaga 19,99€ (jaekettides on raamatu müügihind 29,99€). Lisainfo saamiseks ja tellimiseks kliki SIIA.

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal