Jõulukinkide A & O

{VAR:blog_title}

Tean-tean, millised mõtted seda pealkirja lugedes tekivad: “Jõulud? Detsember pole isegi veel käes!” – aga mis kasu oleks sel teemal jõuluõhtul kirjutama hakata? Lisaks, november on juba pea et lõppenud, mis tähendab, et vaevu jõuame silmi pilgutada ja kahetsusväärselt mitu liitrit glögi osta, enne kui juba jõulukuuse alt kingipakke krabamas oleme.

Tõsi küll, kodused jõululauad ja laste sussimaiuste soovitused jäävad seekord lahti harutamata – teemakohastest kingitustest rääkides keskendume ikkagi äriklientidele, kolleegidele ja koostööpartneritele. Pikema jututa räägimegi kokkuvõtlikult, mida kindlasti meeles pidada, kui äriklientidele jõulukingitusi teed.


1. Ole teadlik

Pildid / - C__Users_user_AppData_Local_Packages_Microsoft.Sky

Primaarne põhimõte ärikingituste tegemisel, mida unustada ei tohi, on mõtlik lähenemine. Seda mitte ainult praktilistel eesmärkidel – vastates küsimustele kuidas, mida ja kellele – vaid kaalutledes ka oma kliendi eripära, edastavat sõnumit ja kingituse andmise mõtet. Näitlikustamaks: kui kavatsed kinkida kalendri, mõtle saaja huvidele, mis tõmbab tema silma, mis seisab tema väärtuste eest. Kas talle sobivad inspireerivad laused, meelelahutuslikud loomapildid, praktilised nõuanded, karikatuurid? Kas kalender peaks olema suur ja silmapaistev või kokkuvolditav ja kompaktne?

Ühesõnaga, enne kui kingid, tee kindlaks, et kingituse olemus ja selle edastatav sõnum on samaaegselt nii praktilise kui ka emotsionaalse väärtusega. Sel viisil pakud Sina kliendile väärtust ja kliendil püsid Sina top-of-mind’is. Sümbioosne suhe on hea suhe.


2. Ära pinguta üle

Vastukaaluks eelmisele punktile pea silmas, et väldiksid ülemõtlemist ja liigset “pingutamist” – hea kingituse ilu ja võlu peitub sõnumis ja sentimendis, teadlikkuse tõstmises ja ärisuhte tugevdamises. Liigne grandioossus või sentimentaalsus võib mõjuda hoopis vastupidiselt, tekitades pingeid, sätestades ootusi ja jättes ebasiira mulje.

Eriti tänapäeval, mil oleme kõik eksponentsiaalselt arenevast tehnoloogiast ja saginast ümbritsetud, võib kohati hoopis värskendavamana tunduda traditsionaalne lähenemine – kirjuta kliendile sooja sõnumiga kaart, kaasas kruusike ja kommid. Kogu lugu.

 Pildid / - kruusid Politsei- ja Piirivalveamet (2)Pildid / - kommikarp IF


3. Alati kaasaPildid / - C__Users_user_AppData_Local_Packages_Microsoft.Sky

Ilusatest kaartidest rääkides – ükskõik, millise kingituse kasuks otsustad, kui palju neid kokku tekib ja kui personaliseeritud asjad juba on, lisa kingitusele ka südamliku sõnumiga jõulukaart. Erandliku klausli pakub üksnes asjaolu, kui õnnitlused ja tervitused teistel meediumitel edastatud saavad. Kuid kaart on ikkagi parem kui meili saatmine või muu kergelt inimkaugem meetod, sest kaart toimib kui ilus meene (ja meile meeldib ka selle kergtraditsionaalne, autentne ideehõng).

 

 

 

Kauneid ja kvaliteetseid kingiideid leiad SIIT!

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal