Turundaja, mis päev täna on? - 5 sammu tööstressi leevendamiseks

{VAR:blog_title}

Kui Sa oled turundaja, kel pole kunagi aega, tunned, et oled ülekoormatud ja ei jõua süveneda, sest jooksed kohtumiselt kohtumisele, ei jõua korralikult süüa ega trennis käia, Su tööpäevad pole kunagi ainult 8h pikad ja ikkagi oled pidevalt ärevil kõige pärast, mis veel on vaja teha.... Sul pole vahet, mis nädalapäev on, sest ainult nädalavahetus on tempo poolest erinev - siis saab tahulikult "tööd" teha (e-maile lugeda ja postkastis korda luua, tegemata asju teha ja uueks nädalaks valmistuda nt ettekannet koostades). See postitus on Sulle.

Sa oled väga tubli ja äärmiselt kohusetundlik. Ma loodan, et Su tööandja näeb ja tunnustab seda ning leiab lahendusi, et Sa end sellisel tempol üle ei töötaks. Kui mitte, siis palun tee seda ise. Sinu enda nimel. Sa oled seda väärt. Ma luban, et ka töö saab tehtud. Oled vähem ärevil ja stressis. Oled peagi õnnelikum ja kogu Su elu saab olema kvaliteetsem.

Olin väga rõõmus, kui mind suunati hiljuti Bean&Co uuringut lugema, mille kohaselt on tänapäeval konkurentsieelisteks aeg, talent ja efektiivsus. Olen sellega 100% nõus ja soovitan sel teemal rohkem lugeda SIIT. Kui võtta need 3 komponenti, mis annavad ettevõttele tohutu eelise, lisada sinna Sinu enda üldine õnnelikkus, siis see ongi Sinu õnnevalem :)


Luba, ma selgitan lähemalt:

1. Aeg

Pildid / - - turundaja - aegSee on kõige olulisem taastumatu ressurss. Ära ütle, et Sul pole aega. Ütle parem, et järgmine võimalik aeg on... Su enda mõtted dikteerivad tegusid. Ole ettevaatlik sõnadega. Ma tean, et Sa oled juba kuri, sest Sul polegi ju aega. Sel juhul võta paber ja pliiats ja pane kirja kõik tegevused, mida pead päevas, nädalas, kuus, kvartalis ja aastas tegema (lae Exceli tabel alla SIIT). Pane kõik piinliku täpsusega kirja ja vaata, kui palju tunde saad kokku nädala, kuu jne lõikes. Pea meeles kõige tähtsamat reeglit - kalendrikuus on 160 töötundi ja tulemus ei tohiks olla suurem. Kui tulemus on väiksem, siis oled midagi jätnud kirja panemata või oled aega valesti arvestanud.

Selline ajatabel on hea "kainestaja" - vaata oma tegevuste nimekirja ja ajakulu ning palun tee see inimlikuks, alates homsest. See tähendab, et igas päevas, nädalas, kuus jne on vajalikud tegevused ette planeeritud, arvestatud on ka aeg söömiseks, e-mailideks ja ootamatusteks. Homsest teed südame kõvaks ja paigutad tegevusi ainult vabadesse aukudesse oma kalendris, kusjuures tööpäeva pikkust ei tohi ületada! Prindi tabel välja, tee sõbraga challenge ja mõelge välja auhinnad (kes kellele teeb õhtusöögi välja või viib teatrisse või bowlingut mängima) . Kui Sul pole sellist sobivat sõpra, siis lisa mind Facebookis (Mari-Liis Kallismaa) ja olen Su challenge-semu heameelega :).


2. Efektiivsus

Pildid / - - turundaja - efektiivsusKui saad ajagraafiku paika, siis oled juba kohe tõenäoliselt efektiivsem. Tähtis on muidugi, et alati on iga tegevus kirjas ja pead sellest graafikust rangelt kinni. Aju on huvitav organ - ta võtab end kokku ja teeb asju just nii kaua, kui talle aega lubatakse. Mõtle, kuidas alati enne eksameid ollakse efektiivsem ja õpitakse palju rohkem. Vahet ei ole, kas planeerid e-mailidele 3h või 1h - just nii kaua Sul ka läheb.

Efektiivsus on palju seotud motivatsiooniga ja see peab Sinus olema, kui seda postitust loed. Motivatsioonita Sa ju üle ei töötaks? Või kui töötad, siis oled juba praegu õnnetu ja soovitan kindlasti midagi ette võtta: arutada nt tööandajaga olukorda südamest-südamesse. Üks väga hea efektiivsuse tööriist, mis aitab ka ajakulu täpse ülevaate saada, on Toggl.com. Pane sinna nädala või isegi kuu raames kõik tegevused kirja ja jälgi, kuhu Su aeg tegelikult läheb. Nii oskad ennast mõista ja saad aru, mis tegevusi pead tegema rohkem/vähem, et olla igapäevaselt efektiivsem tulemuste mõttes.


3. Talendikus

Pildid / - - turundaja - talendikusSinus on see olemas. Leia see. Õpi alati midagi juurde, ole õpetatav, loe raamatuid, kuula podcaste, leia omale inspireeriv mentor või sõber. Täida end kõigega, mida elu pakub ja otsi alati ise võimalusi täiendamiseks. Inimene õpib kogu elu ja sureb ikka lollina :), aga see elu on palju täisväärtuslikum, kui saad ammutada uut infot! Tead, miks sotsiaalmeediast sõltuvusse jäädakse? Sest inimese aju saab nn õnnehormoone uuendusi ja uut infot saades, mida üks lihtne pöidlaliigutus annab. Anna oma ajule "õnne" mujalt - avasta midagi uut iga päev ja anna endast alati kõiges minimaalselt 100%. Su talent saab märgatud!


4. Sina ise

Pildid / - - turundaja - sina iseSelleks, et olla oma töös tulemuslik ning mitte läbi põleda, on oluline panna rõhku enda isiklikule elule. Käi trennis, liitu raamatuklubiga, koo kampsun, hakka tegelema aiandusega – mis on Sinu hobi? Kui mõtled, et Sul ei ole hobide jaoks aega, siis loe uuesti punkti number 1. Minu väide on, et Sul ei ole aega hobide mitteomamiseks. Mõtle – millised tegevused on veel sellised, mis on Sinu jaoks nauditavad ja toovad Sulle rõõmu või enesekindlust? Selleks võib olla juuksuris käimine, uute riiete ostmine, veiniõhtu sõbrannadega jne. Tihti mõtleme sellistest tegevustest kui „pattudest“, kuid ilma nendeta ei suuda me olla positiivsed, rõõmsad, hea kolleeg, lapsevanem, abikaasa, sõber jne. NB! Ka need tegevused tuleb kalendrisse ajastada, et ei jääks tegemata („ah, küll ma kunagi...“) - see on hädavajalik, et saada ise hingetoitu ning ennast väärtustada.


5. Sinu pere

Pildid / - - turundaja - sinu pereVõta aega oma pere jaoks ja planeeri nendega ühiseid tegevusi. Ka teadlik otsus igal õhtul teleka vaatamise asemel tund aega oma lapsega mängida, koolitöid teha või lihtsalt rääkida, ilma segajateta, on kvaliteetaeg perega. Teisalt – kui arvad, et peadki tööl ennast lõhki rebima selleks, et pakkuda oma perele teatavat eluviisi, siis mõtle, kas see on seda väärt, kui Sa oma pere üldse ei näe? Laste jaoks pole midagi väärtuslikumat kui Sinuga aja veetmine. Nagu ka eelnevate punktide puhul, on oluline planeerida tegevused oma perega kalendrisse:

  1. nt kord kuus alati kallimaga kohtinguõhtu, et ei mattuks rutiinsesse pereellu ja ei unustaks toita oma romantilist suhet;
  2. kord kuus lapsega "teie aeg/ühistegevus"- eriti oluline, kui Sul on mitu last, sest igaüks vajab ka personaalset aega ja tähelepanu;
  3. kord kuus vanematele külla vms.

Lepi kohtingu või ühisaja lõppedes kohe alati järgmine aeg kokku, nii oskavad kõik osapooled sellega arvestada ja on tänulikud!


Täna on sinu ülejäänud elu esimene päev. Tee see meeldejäävaks. Tee see tähenduslikuks. Sinu enda pärast!

P.S. Mul on tunne, et ärevat tööelu ei ela ainult turundajad, aga oma igapäevatöös näen neid kõige rohkem. Mul on heameel, kui leiad aega ja jagad postitust - ehk saab veel keegi innustust!

Tundub kauge ja ilus unistus? Ei. See pole tulevik, see on reaalne olevik, mille pead ise endale looma. Ja ma aitan Sind, kui soovid - lisa mind Facebookis sõbraks ja kirjuta mulle!

Mari-Liis Kallismaa
mariliis@stillabunt.eu
Stillabunt OÜ partner

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal