7 nippi Google’i otsingu tõhusamaks kasutamiseks

{VAR:blog_title}

Üsna suure tõenäosusega on ka Sinul Google brauseris päevas kümneid kordi avatud. Kui sama tõenäoline on asjaolu, et eeldatavasti kasutad Sa seda niivõrd lihtsakoeliselt, et jääd parimatest funktsioonidest lausa ilma! Olgem aga mureta – Google’i mitmekülgsemat kasutamist ei ole teps mitte keeruline endale selgeks teha ja just sellepärast ongi seekordse postituse sisuks 10 isiklikku lemmikut nipikest, mida Google’i otsingumootorit kasutades rakendada!


1. URLi otsing

Kui tahad otsida sõna või fraasi niiviisi, et otsitav esineks just tulemuse URLis, kirjuta oma otsingutermini ette ’allinurl:’

Nt: Soovides leida saiti, mille URLis on mainitud sõna „meedia“, kirjuta: allinurl:meedia


2. Lehesisene otsing

Tihtipeale võid soovida leida sisu kindlalt veebilehelt. Seda saad teha kasutades käsku ’site:’, millele järgneb leht, millelt otsida soovid, ning otsingutermin läheb päris lõppu.

Nt: Kui tahad otsida meie kodulehelt vihmavarju, kirjuta: site:www.stillabunt.ee vihmavari


3. Sarnase sisu otsimine

Otsides sisu, mis sarnaneks Sulle juba tuttava veebilehe omaga, kasuta käsku ’related:’, millele järgneb valitud veebiaadress.

Nt: Kui loed oma uudiseid Postimehe kodulehelt, kuid soovid leida teisi uudislehti, mida sirvida, kirjuta: related:www.postimees.ee


4. Leia puuduolev sõna

Üks isiklikest lemmiknippidest, mis on ikka tõeline närvisäästja – kui oled unustanud jupi mingist fraasist, tsitaadist või pealkirjast, siis kasuta unustatud sõna asemel tärni, mis toimib otsingumootoris kui n-ö kohahoidja!

Nt: Meenutades lemmikut Shakespeare’i sonetti, kirjuta: shall I compare * to a summer’s day?


5. Failiformaadi põhine otsing

Jällegi isiklike lemmikute hulgas olev käsk, mida kasutada siis, kui soovid leida kindlat tüüpi faili, on ’filetype:’

Nt: Kui tahad leida turundusteemalist presentatsiooni, kirjuta: turundus filetype:ppt


6. Lennuajad

Järjekordne ajapäästja – kui tahad oma lennu kohta kiires korras infot, siis trüki otsingusse oma lennuliini ja lennu kood ja saad kohe teada, kui kaugel ja mis staatuses antud lend on!

 


7. Sarnased sõnad ja sünonüümid

Google’i pakutavat sõnastikku tunnevad vist paljud, kuid sarnasel teemal on võimalik teha ka otsing nii, et otsingutulemused sisaldavad Sinu valitud terminile sarnase tähendusega sõnu, kasutades otsingutermini ees tilde märki (~).

Nt: Kujutame ette, et otsid Londonisse reisimiseks hotelli, kuid Sulle sobivad ka muud majutusvariandid. Siis kirjutaksid: London  ~hotelBoonus: Tipikalkulaator

Tahad olla restoranis hea teeninduse eest jootraha jättes eriti täpne? Guugelda „tip calculator“ ja saad summa- ja protsendipõhiselt soovitusliku summa silmapilkselt kätte! ????

Ilusaid otsinguid!

 

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal