Sobivad töötlustehnikad 5 tüüpilisema materjali jaoks

{VAR:blog_title}

Selleks, et valitud reklaammeene oleks eriline, silmapaistev ja tekitaks positiivset emotsiooni saaja südames, on oluline, et sõnumi tootele viimiseks on valitud õige töötlustehnika. Kui kooslus - nutikas kujundus ja kvaliteetne töötlus – on hoolikalt läbi mõeldud ja väärikalt teostatud, siis on imeline tulemus 99% juhtudest kindlustatud! Peaaegu igale materjalile on olemas parimad ja keskpärased lahendused. Valikul on määravaks, kui palju ollakse nõus panustama, kui suured on projektijuhi kogemused ja milliseid lahendusi on ta võimeline välja pakkuma, et tulemus oleks soliidne ja silmapaistev.

Põhilised materjalid, millega meenete puhul tööd tuleb teha, on plastik, metall, puit, paber, silikon, portselan või savi ning omavahelised kombinatsioonid. Trükitehnikaid on samuti üsna mitmeid ja nendeks võivad olla tampo-, siidi-, suru-, pime-, siirde-, sublimatsioon-, digi-, uv- jm trükk, lisaks ka laser- ja mehhaaniline graveering. Kuidas selles kompotis leida parim kooslus, ongi see võluvõti, mis toob võidu koju. Lisaks materjalile ja tehnikale on oluliseks aspektiks ka tellitav kingituste kogus. Kui see on väike, siis töötlustehnikate valikuvõimalus oluliselt kitseneb.
 
Järgnevalt mõned enimlevinud materjalid reklaamkingituste maailmas ja parimad võimalikud töötluslahendused.


1. Plastikust ja metallist materjalid – pastapliiatsi näitel
Pildid / - sobivadtootlustehnikad5tuupilisemamaterj2

Pastapliiats on klassikaline meene, mis peaks olema igas ettevõttes. Plastikust pastapliiatsile trükki tehes tasub arvestada mõningate aspektidega. Kui pastapliiats on madala eelarvega, aga tellitakse suuremas koguses, tasub kasutada tampotrükki minimaalsetes kohtades ja ongi eesmärk saavutatud. Sobib jagamiseks massidesse, täidab oma eesmärgi - vajalik info kirjapulgal olemas. Kui eelarve võimaldab lubada midagi enamat, siis tasub mõelda hoolikamalt kujunduse peale: peaks olema värvilisem, soliidsem, silmapaistvam. Siis võib kaaluda näiteks UV trükki, mis jääb väga kena, katsudes mõnus, kergelt reljeefne, katab paremini kui tampo ja jätab "kallima mulje“. Alternatiivina näiteks ringtrükk ja siiditrükk, mis trükitehnikatest on ühed parimad, kattes ilusti ja tulemus on tervam.

Pildid / - sobivadtootlustehnikad5tuupilisemamaterj3Metallist pastapliiatsi puhul tasub unustada kõik trükitehnikad, sest ükskõik kui hästi pole trükitud, kulub see kasutamse käigus ikka maha. Graveering on parim lahendus -  kõige soliidsem, kõige igavesem, kõige ilusam - kõige! Hea lahendus ka väiksemate koguste puhul tellides! Küll soovitan kaaluda, kas lasergraveering või mehhaaniline - tasub vaadata, kuidas konkreetne materjal mängib. Õnneks võimaldab graveering teha mõned katsetused enne, et leida parim lahendus. Ainuke puudus: graveering ei võimalda värviliselt logo tootele viia. Samas ei peagi alati värviline olema, just soliidne ja vaoshoitud - konservatiivsus on üks suurimaid äripõhitõdesid.

 


2. Portselanist ja savist materjalid – kruusi näitel

Kui kruusi kallal on nähtud hoolikalt vaeva, kombineeritud tabavaid sõnumeid ja tehnikaid, siis tekitab lõpptulemus kindlasti soojustunde iga kingisaaja südames. Kui on tellitud väike kogus kruuse, aga kujundus on hästi värvirikas, siis tasub kaaluda sublimatsioontrükki. See onPildid / - sobivadtootlustehnikad5tuupilisemamaterj4 ilus, võimaldab teha pilditrükki, aga trükk võib jääda "täpiline", sest rastritihedus on väiksem, ka trükk ei ole igavene. Olemas on ka värvirikas nn sametise tulemusega sublimatsioontrükk, mis on katsudes mõnus, lisaks valikus kõrgläikega ja mattpinnaga. Kui soovitud lahendus on minimalistlik (ühe värviga) ning suhteliselt soodne, siis võib mõelda ka tampo peale. Suuremate ja keerukamate kujunduste puhul juba lähevad käiku ring-, siirdetrükk. Oluliseks aspektiks on trükiasukohad: seal on mängimisruumi terve ookeanitäis. Nüüdseks on ka palju põnevaid uuendusi tehnikates: saab kruusi värvida oma pantone koodi järgi, lisaks teha liivapritsi, mis jääb mõnusalt reljeefne ja kergelt kare. Ja muidugi ka kristallid kruuside peal, see on ka üks võlusõna iluvaldkonnas. Kõik need võimalused avardavad emotsioonide maailma. 

 


3. Puidust materjalid

Pildid / - sobivadtootlustehnikad5tuupilisemamaterj5Puit on tänuväärne materjal: ilus ja looduslähedane. Siin tasub mõelda põletatud logo peale, mis jätab väärtusliku käsitöö maigu juurde. Ka graveering on üks alternatiividest. Samas kui põletada ei ole soovi, siis kuldne või hõbedane trükk annavad mõnusa lisaväärtuse. Ka muude tehnikate puhul ei ole puit üldse pirtsakas, kui pind on sile -  seega kujundusega on võimalik mängida ja tulemus võib olla väga atraktiivne.

 

 


4. Silikoonist materjalid Pildid / - sobivadtootlustehnikad5tuupilisemamaterj6

Suureks vastandiks puidule on silikoonist ja kummilaadsed materjalid. Need võivad olla tõsised proovikivid, kuna trükk ei pruugi peale jääda. Üldiselt saab rääkida vaid ühevärvilisest trükist, mitmevärviline on juba ootamatu boonus. Sobilikud võivad olla ka graveering või presstrükk. Üldiselt eeldab see materjal täpsemat läbimõtlemist juba enne toodete tellimist!

 


5. Tekstiil

Kui tekstiili kogus on suur,  kujundus ei ole väga värvirikas ja see on vähestes kohtades, siis on parim lahendus siiditrükk. Sünteetiliste materjalide puhul kasutatakse kallimat trükivärvi, aga see on ka vastupidavam. Seega, kui on madal eelarve, tasub valida 100% puuvillast tooteid ja vähe värve/kohti. Kui eelarve võimaldab, siis tasub kaaluda väikese sünteetika sisaldusega tekstiili: see säilitab kuju paremini, on hea kanda ja Pildid / - sobivadtootlustehnikad5tuupilisemamaterj7mulje soliidne. Liiga kirjud elemendid siiditrükiga ei pruugi aga olla teostatavad. Siin tuleb appi digikuumpresstrükk. Värvirikka kujunduse puhul valgel pinnal võib olla lahendusena taaskord sublimatsioon, aga see on kulukas lõbu, ent siiski hea lahendus väiksemate koguste puhul. Personaliseeritud kujunduste puhul, kui on nimed ja numbrid või taolised elemendid, mis muutuvad, siis tuleb teha kilepresstrükki. Lisaks boonusena jopedele ja tööriietele võivad olla näiteks helkurpresstrükkneoonvärvidega trükk, mis on juba ohutuse mõttes head lahendused. Presstrüki tehnika puhul tasub arvestada, et see võib tuua mõningaid üllatusi - materjal võib pressimisel sulada või muudmoodi "mängida", seega tasub arvestada ka näidiste kuluga. 

 

Pildid / - sobivadtootlustehnikad5tuupilisemamaterj8

Tekstiilil aga jääb vaieldamatult kõige kaunim tikand. Ilusti ja kvaliteetselt teostatud tikand on imeline. Aga see on üsna mahukas "nähtamatu" töö, sest tikandi jaoks töötab meister välja programmi, mille jaoks joonistatakse läbi iga piste. Tikand ei ole soodne, aga selle väärtust tasub alati kaaluda! Tikand jääb väga ilus nokamütsil, jopel, fliisil, pleedil, padjal. Samas rätikutele suurt tikandit teha ei soovita: kõik kingisaajad ei pruugi sellist rätikut kasutada. Alternatiivina võib kujunduse kohe tehases sisse kududa: siis kaovad ka ebaühtlused. Samas võib teha ka täisvärvides trüki üle kogu rätiku, eriti mõnus on see näiteks mikrofiiber rätil.

 

 


Kõik need ulatuslikud pisidetailid ja teadmised on nopitud läbi aastate igalt projektilt väikeste liivateradena, mis tasapisi hakkavad moodustama üsna põhjalikku kogemuste vundamenti suures meenete maailmas. Lihtsalt tuleb küsida nõu tõelistelt asjatundjatelt, kes suudavad anda väärt nõu ja siinkohal tore tõdeda, et oleme vaid telefonikõne kaugusel!

Artikli autor:
Marina Gutel-Reile
marina@stillabunt.eu
www.stillabunt.ee

 

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal