10 tasuta rakendust, mida igapäevatöös kasutada

{VAR:blog_title}

Kui tegeled üheaegselt mitmete klientidega või pead täitma paljusid erinevaid töökohustusi, võivad tööprotsessid muutuda kaootilisteks. Õnneks on ülimugavad lahendused tänapäeval vaid loetud klikkide kaugusel. Selleks, et töötegemist ja turundamist hõlbustada, soovitame järgnevat kümmet tasuta rakendust.


Pildid / - - - Toggl
1. Aja mõõtmine: Toggl.com

Hindamatu tööriist aja ja kohustuste organiseerimiseks nii indiviidi kui kogu tiimi tasemel. Toggl laseb Sul sekundilise täpsusega mõõta aega, mida kulutad iga tegevuse, projekti või kohustuse peale ning hiljem saad mõõdetud ajakuludest luua ülevaatlikke raporteid. Tänu sellele saad hinnata enda produktiivsust ja paremini planeerida ka oma kalendrit, kuna tead täpselt, kui palju aega teatud sorti tegevuse peale kulub. Kui oled ettevõtja ja hinnastad oma töid projektipõhiselt, on Toggl hädavajalik tööriist.


Pildid / - - - Asana2. Tiimi juhtimine: Asana.com

Asana pakub eelkõige väikestele meeskondadele (tasuta kuni 15-pealisele grupile) mugavat keskkonda, kuhu märkida kõik planeeritud tööd, nende tähtajad ja vastutavad isikud. Tänu jagatud kalendrivaatele näeb iga meeskonnaliige, millised ülesanded on lõpetatud (ja kelle poolt) ning mis veel lahendamist vajab. Samuti aitab Asana tükeldada suuremad projektid väiksemateks vaheetappideks, mistõttu saad silma peal hoida, kui suur osa projektist käesolevaks hetkeks tehtud on. NB! Asanast kirjutasime ka oma varasemas blogipostituses: „7 soovitust tööstressi vähendamiseks“ (loe postitust SIIT!)


Pildid / - - - Canva3. Kujundamine: Canva.com

Kui eelarve või oskused Photoshopini ei küüni, kuid lihtsaid kujundusi on kiiremas korras vaja, siis vastab Canva kõikidele standardvajadustele. Mängida saab lihtsate kujunduselementide ja mallidega, sättida ja muuta piltide formaate, valida arvukate kirjapiltide ja loovlahenduste hulgast. Canvas on olemas mallid kõigi sotsiaalmeedia levinumate postituste tüüpide jaoks, lisaks ka levinud trükised, nagu flaierid, visiitkaardid, kutsed, sildid, ettekanded jpt. Tegemist on kindla ja usaldusväärse rakendusega, mis osutub eriliseks elupäästjaks, kui professionaalsemad alternatiivid pole saadaval.


Pildid / - - - issuu4. Ettekannete ja kataloogide presenteerimine: Issuu.com

Ulatuslik online-platvorm, mis pakub avaldamisvõimalust ajakirjadele-ajalehtedele, kataloogidele, ettekannetele ja brošüüridele. Üleslaetud fail muutub lihtsasti sirvitavaks e-raamatuks, mida on mugav jagada nii klientide-koostööpartneritega kui ka kasutada oma veebilehel. Lisaks leiab Issuu valikust väljaandeid iga huvi- ja eriala kohta (igapäevaselt avalikustatakse üle 15 000 väljaande).

 


Pildid / - - - animoto5. Videotöötlus: Animoto.com

Lihtne viis atraktiivse video loomiseks, kui professionaalne monteerija pole käepärast, videomontaaž pole Sinu isiklike trumpalade hulgas või programmid on liiga kõrgest hinnaklassist. Animotoga saad üleslaetud video- ja fotomaterjali sättida standardmallidesse, teha lihtsamat monteerimistööd ja valida sobiva taustamuusika võrdlemisi ulatuslikust kataloogist.

 


Pildid / - - - ifttt6. Tegevuste automatiseerimine: IFTTT.com

Välja kirjutatuna tähendab IFTTT „If this then that“, mis võtabki rakenduse sisu kõige paremini kokku. IFTTT lubab kasutajal üles seada lühikese tegu-tagajärg keti, milles üks tegevus või sündmus paneb rakenduma teise.
Näiteks võid sätestada:

  • igal hommikul, kui kell saab kuus, lisandub Sinu kalendrisse automaatselt selle päeva ilmateade;
  • kui saad meili, mille küljes on arve, siis laetakse see automaatselt Google Spreadsheeti;
  • iga Instagrami pilt saab koheselt laetud üles ka LinkedIn-i;
  • Variante on lõputult! :)

Pildid / - - - google analytics logo7. Kodulehe analüüs: Google Analytics

Eeldatavasti selle nimistu kuulsaim osa, Google Analytics, on siiski väljatoomist väärt, sest on tänapäeva maailmas tõeliselt asendamatu. Juhul kui keegi pole veel rakendusega tuttav, siis kokkuvõtlikult pakub Analytics võimalust analüüsida kõikvõimalikku oma kodulehega seotud statistikat. Seda alates üldinformatsioonist, nagu külaliste demograafiline jaotus ja klikkide arv, kuni palju spetsiifilisema informatsioonini nagu mobiilikülastajate kindlal maandumislehel veedetud sekundite arv. Eriti oluline on info selle kohta, kust rahvas Sinu kodulehele tulnud on (otsimootorid, makstud otsisõnad, sotsialameedia vm). Ilma tegevuste mõõtmiseta on turunduses väga raske hinnata, mis töötab ja mis mitte.


Pildid / - - - lastpass8. Paroolide haldamine: LastPass

Lihtsalt ja lühidalt: LastPassi abil saad endale sätestada ühe (eeldatavasti ülimalt keerulise) salasõna, mida ei salvesta turvaeesmärkidel isegi sait ise, ning mille abil saad hallata oma kõiki teisi salasõnu. See tähendab, et Sa ei pea meeles pidama ega ebaturvaliselt hoidma kümneid erinevaid salasõnu, vaid saad internetiavarustes mugavalt ja saginata orienteeruda üheainsa parooli abil. Sait on ka sügavalt krüptitud, mis tähendab, et Sinu väärtuslikele andmetele ligipääs on põhimõtteliselt võimatu.


Pildid / - - - pocket9. Heade ideede kogumine: Pocket

Nagu ütleb ka rakenduse nimi, on tegemist virtuaalse „taskuga“. See tähendab, et kui sirvid internetis videoid, artikleid jms, saad soovitu endale kiire nupuvajutusega Pocketisse salvestada, et seda sobivamal ajal (või seadmel) edasi uurida. Pocketit saab kasutada nii oma personaalarvutis, meiliga kui ka läbi enam kui 1500 äpi.


Pildid / - - - bitly10. Linkide jälgimine: Bitly

Bitly pole ainult pikkade linkide lühemaks muutmise rakendus, vaid pakub väga mugavat võimalust linkide monitoorimiseks. Kui kirjutad näiteks blogipostituse ja jagad seda mitmes kanalis (Facebook, uudiskiri, LinkedIn jne), siis on oluline mõista, milline kanal tõi enim tulemusi. Bitly just seda võimaldabki teha, näidates, kust kanalist tuli enim klikke, kuidas lingid töötavad vastavalt päevale, asukohale jne.

 


Jaga ka infot – milliseid rakendusi kasutad oma igapäevatöös Sina?

Jaga e-mailiga
Tagasi Vaata postitusi samal teemal