Mina, Stillabunt

 

Et ma olen üheltpoolt väga päris ning teiseltpoolt abstraktne moodustis, siis vajan enda loo kirjapanemiseks inimestepoolset abi. Seetõttu aitab mind Martti Pent, minu müügitsunftist.
 
 Pildid / - Meie inimesed (4)

Näiteks Mari Siska, kes on minu ja minu eelkäijaga juba sedavõrd kaua seotud olnud, et pean end veidike juba täitsa tema omaks. Mari tegeleb peamiselt müügitsunftis. Ja sellega seoses on mul rääkida üks huvitav seik. Nimelt müüs Mari kunagi kauges minevikus häid torte ja tegi sellega inimeste päevi rõõmsamaks.

Üks inimene, kes sellest rõõmust osa sai, oli Mari-Liis Kallismaa. Ja Mari-Liis kutsus Mari tortide juurest minu maailma. Taibukamad teist said juba aru, et Mari-Liisi tunnen ma veelgi kauem. Ja nagu Mari puhul, pean end natukene ka Mari-Liisi omaks. Küll temal on ideid ja lendu! Vahel istun vaikselt ja kuulan ja imestan, et kustkohast kõik need mõtted tulevad, ise nii pisikene. Kuidas need ära mahuvad? Aga näe – mahuvad. Ning tegelikult see mulle täitsa meeldib, saan ju aru, et tema suurim soov on mind inimestele tutvustada. Et kõik mind nime- ja nägupidi tunneksid. Ja näha asju, mida ise ei oska ehk vaadatagi.

Pildid / - Meie inimesed (2)

Vaadata meeldib ka Mari-Liisi nimekaimule, Mari-Liis Liinakule, kuid tema vaatab veelgi kaugemale. Mari-Liisi huviks on võõrad maad ja rahvad. Teinekord uurib kohe mitu tundi targa raamatu kohal ja siis räägib meile kõigile, mida kõike kuskil tehakse ja kui kiiresti tehakse ja miks tehakse. Või kui vahest tunnevad meie inimesed ise mõne võõra koha või asja vastu huvi, siis on just Mari-Liis see, kes selle tarviliku info välja uurib.

Seda viimast tuleb kõige rohkem teha Marina Gutel-Reile pärast. Ma veel ei tea, kas Marina on meie seas kõige uudishimulikum või kõige julgem, kuid Mari-Liis saab tänu temale tegeleda väga palju sellesamuse – uurimisega. Marina kuulub mul sinna, müügiinimeste tsunfti.

Pildid / - Meie inimesed (3)

Nagu ka Rene Reile, keda ma pean väga julgeks. Sest tema ei karda isegi ülelahe naabreid. Võiks suisa öelda, et ta nendega ainult suhtlebki. Teinekord on hea kuulata, kuidas ta neile tarka juttu räägib ja tõepoolest, mitte kübet hirmu või häbenemist ei ole kõnest kosta.

Küll olen kerget õhetamist näinud mõne härrasmehe palgel, kes on minu juures külas käinud ja kelle on vastu võtnud Janeli Võip. Tõenäoliselt on asi olnud selles, et Janeli kui kogenud müügitsunfti liige, räägib meie pakutavatest toodetest lihtsalt sedavõrd kaasahaaravalt, et härradel hakkab palav. Mis see tegelik põhjus on, seda ma ei tea. Sellest arusaamiseks vajalikku täpset silma mul ei ole.

Selline teistmoodi terav nägemine on meie seas aga Lilli Talumaal. Tema tegeleb meil kujunduste valmistamisega. Jälgin siin teinekord inimesi, kes räägivad sellest, kuidas miski asi peaks välja nägema ja mõtlen omaette, et see küll kuidagi võimalik ei ole. Kuid Lilli paneb hetkeks silmad kinni ja kui ta need uuesti lahti teeb, siis on lahendus leitud. Täitsa imetlusväärne.

Nagu ka Riho. Keda ma pean oma mastimänniks. Kuigi on Vaher. Tunnen teda meie inimeste seast kõige kauem ja olen aru saanud, et tal on kõigi eelnimetatutega omad lood ja jutud. Suured ja väikesed. Ning et Riho seobki kõik päriselt kokku. Minuks.

 

Stillabunt

 Pildid / - Meie inimesed (1)