Õnnetus ei hüüagi tulles!

 

Justkui välk selgest taevast tabas meid 12. augusti öösel põleng, mis muutis rohkem kui oskasime arvata. Põlema läksid meie kontori kohal asunud ruumid Tartu maantee kontorihoones, mille kustutamise tagajärjel jäime ilma oma armsast ja hubasest kontorist.  Mida see kogemus meile õpetas?

 

Öösel kella ühe ajal saabunud teade tundus kui halb unenägu: uskumatu ja jabur ning samas väga hirmutav! Kõige raskem kogu selle öö ja põlengu juures oli see, et mitte midagi ei saanud teha: tuli lihtsalt tuld vaadata ja oodata, samal ajal keerlesid peas mõtted kõigest, mis hävineb. Kella viie–kuue paiku hommikul saadi tuli kontrolli alla ning kella kaheksa ajal lubati esimest korda kontoriruumidesse ja sedagi vaid korraks, et haarata kaasa nii palju kui kätte mahtus. Varisemisohu tõttu rohkemaks võimalust ei antud. Ruumidesse sisenedes olid jalad pahkluudeni märjad, kontoris “sadas vihma” ehk igalt poolt immitses vett ja ruum oli vingu täis. Tunne oli samaaegselt õõvastav, tühi, kurb, segane ja ärev… Tundub julm, kuid tagasi mõeldes oli tegemist sündmusega, mis avas meie silmad.

Pildid / - Põleng ja uus kontor (1)          Pildid / - Põleng ja uus kontor (2)

Sõpra tunned  hädas

Kuigi Stillabunti töötajatele anti vaba päev, tulid kõik sündmuspaigale appi, mitmed isegi koos pereliikmetega. Samuti tundsid juhtunu vastu huvi ning pakkusid abi nii sõbrad, tuttavad, kliendid, koostööpartnerid kui isegi konkurendid! Oli meeldiv kogeda, et me polnud oma mures üksi ning näha, kuivõrd ühtehoidev on meie meeskond.

Pildid / - Põleng ja uus kontor (3)          Pildid / - Põleng ja uus kontor (4)

Ei ole halba ilma heata

Päästeameti sõnul leiab taolisi suuremaid põlenguid Eestis aset umbes paar korda aastas, kuid selliseid, kuhu tuleb koondada kogu Tallinna päästeressurss, ei ole viimasel ajal palju olnud. Oli selge, et samas kohas me jätkata ei saa ning õnnetus sundis meid otsima uusi kontoriruume. Saatus oli meiega lahke ning leidsime kiirelt kenad ruumid Kadrioru ja kesklinna piiril.

Pildid / - Põleng ja uus kontor (7)          Pildid / - Põleng ja uus kontor (5)

Tänulikkus

Juhtunu tuletas selgelt meelde, et kõik pole iseenesestmõistetav ning õnnetused tõepoolest ei hüüa tulles. OLEME ÕNNELIKUD, et meie ühtehoidev meeskond on elus ja terve NING TÄNULIKUD niivõrd mõistvatele klientidele ja koostööpartneritele – Teieta poleks me täna need, kes me oleme!

Aitäh!